Bu haber :19/09/2020 14:48 Tarihinde Eklendi 1630 Kez Okundu

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'ndaki  Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Safranbolu Şehir Mezarlığına geçen protokol Şehitliğimizi ziyaret ederek ruhlarına kuran okundu. Gazi ve şehit ailelerine çiçekler takdim edilerek tören son buldu.

 Düzenlenen törene Safranbolu Kaymakamı  Mehmet Türköz , Belediye Başkanı Elif Köse, 125 Jandarma Eğitim Alay Komutanı   J. Kdm. Albay Hasan  Başkök, kurum amirleri, parti temsilcileri, bazı şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Tören sonrası açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ''Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanlarının verilişinin 99. yılını ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyoruz. Bu özel gün vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimizin günüdür.Bu vesileyle vatan için canını siper eden tüm gazilerimize ve şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum'' dedi.