Bu haber :25/06/2020 15:19 Tarihinde Eklendi 6980 Kez Okundu

“Otokorkuluk” Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Keltepe Kayak Merkezi yolunda devam eden otokorkuluk yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Uzun, Özel İdare aracılığıyla gerçekleştirilen çalışmalarla Keltepe Kayak Merkezi yolunun standartlarının her geçen gün yükseldiğini söyledi.
Keltepe Kayak Merkezi yolunda trafik güvenliği açısından tehlike arz eden bölgelerde kurumumuz tarafından otokorkuluk yapımına başlandığını belirten Uzun, açıklamalarına şöyle devam etti; “Karabük İl Özel İdaresi olarak ilk defa otokorkuluk çalışmasını İlimizde ihale ettik ve şu an Kayak Merkezi yolunda çalışmalara başlandı. Özellikle bu yollarda vatandaşların araçla seyrederken kışın kar ve buzda, bahar aylarında da yağmurlu havalarda uçurumlu bölgelerde can ve mal tehlikesi riski bulunan noktalarda otokorkuluk çalışmasını yapacağız. Bugün itibari ile 4 km otokorkuluk yapıldı ve çalışmalar bittiğinde toplamda 7 km’lik bir çalışma gerçekleşmiş olacak. Bunun yanında mühendislerimiz yolları kontrol ediyorlar, eğer sıkıntı teşkil edecek yerler olursa bu kısımlarda da çalışmalar gerçekleştirilecek. Asfalt çalışmasına da bu yıl kaldığımız yerden devam edeceğiz. Asfalt işi bittiğinde de yol çizgileri yapılacak.”

Burada ki temel amacın şehir ve şehir dışından gelecek olan vatandaşlara kolaylık sağlanması olduğunu sözlerine ekleyen Genel Sekreterimiz Uzun, “Keltepe Kayak Merkezi, Karabük’ümüzün ve bölgemizin yeni bir kış turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bizde Karabük İl Özel İdaresi olarak devletimizin imkanları doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu imkanların sağlanmasında da bizlere her zaman destek olan Karabük Valimize, Karabük Milletvekillerimize ve Meclis Üyelerimize teşekkür ederim” diye konuştu.