Bu haber :06/05/2021 18:03 Tarihinde Eklendi 211 Kez Okundu

Chp Karabük İl Başkanı Çakır " Üzüldük mü Evet"

Chp Karabük il başkanlığından Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine eski Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk atanasına tepki gecikmedi.

Chp Karabük il başkanı Abdullah ÇAKIR basın bildirisi yayınlayarak “Şaşırdık mı? Hayır Üzüldük mü ? Evet” diyerek tepkisini gösterdi.

Çakır açıklamada”

Karabük İnsanı ne zaman değerlendirilecek doğrusu merak ediyoruz?..

En son olarak, ‘Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine eski Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk atandı’

Şaşırdık mı?   Hayır

Üzüldük mü ? Evet

Karabük Demir Çeliğin Başkentidir ve bu kentin yetiştirdiği, sistemi bilen, sektörü bilen onlarca İnsanımız varken, sadece KARDEMİR’İN arpalık olarak görülmesi bizleri gerçekten üzmektedir.

Karabüklü yukardan aşağı ben yaptım, atadım oldu sizde uyacaksınız anlayışına mahkum edilmeye çalışılıyor. İnanıyoruz ki AKP ye gönül vermiş yüzlerce arkadaşımız da bu tutum karşısında tepkilidirler.

Bir kez daha hatırlatalım, Karabük DÇ İşletmeleri 1 Tl sına bu yöre halkına ve o dönemde ki KARDEMİR çalışanlarına verilmiş, Çalışanlarımız o dönemde tazminatlarını bağışlamış, Yöre halkımız/Sanayicimiz, İş İnsanımız  KARDEMİR ayakta kalsın diye taşın altına elini koymuştur.

Ancak hiç şüphe yoktur ki; Karabük halkı yapılan bu dayatma uygulamaları unutmayacak, günü geldiğinde sandıkta en güzel  yanıtı verecektir.

“dedi.