Bu haber :24/11/2020 14:18 Tarihinde Eklendi 5157 Kez Okundu

Vali Fuat Gürel'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizi her alanda başarı destanlarıyla süslediğimiz tarihi günleri yaşıyoruz. Milletçe, gurur ve onurla başımıza taç yaptığımız her başarı katresi uzun soluklu bir çalışmanın, üstün bir azmin ve tükenmez bir sabrın tezahürüdür. Bu da ancak ve ancak eğitimle mümkündür. Bir başka deyişle bilginin üretilmesi, işlenmesi ve bu değerli birikimin “hep daha iyiye” gayreti ve sorumluluk bilinciyle nesilden nesile aktarılmasıyla mümkündür.

Sevgili Öğretmenlerim;

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Aziz Milletimizin teveccühüyle “Başöğretmen” ünvanının verildiği günün yıldönümünde O’nun “Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu netlik ve kabiliyetle yetiştirmek sizin elinizdedir” veciz sözlerini gencecik dimağlarda gerçeğe dönüştürmek gayesiyle Türkiye’mizin her köşesinde her biri ciğerparemiz olan evlatlarımızı Milletimizin âli hedeflerine hızla koşan bireyler olarak yetiştirme gayretiniz değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyük bir fedakârlığın ahenk içinde temaşasıdır.

Dünyamızın içinde bulunduğu bu süreçte her gün yenilenen ve güçlenen modern eğitim altyapımız, çözüm odaklı hizmet anlayışı ve en önemlisi öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile Covid-19 salgını karşısında verilen etkin ve planlı mücadele sayesinde çocuklarımızın eğitimlerinin kesintiye uğramadan devam etmesi bizler için ayrıca bir onur ve mutluluk kaynağı olmuş, öğretmenlik mesleğinin gerçek bir emek, özveri, sabır ve hoşgörü mesleği olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bir öğretmen eşi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle “Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması, nesillerini kaliteli bir eğitim ve öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır” düsturu ile okul ortamlarının havasını teneffüs etmek, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet etmek, geleceğimize yaptığımız yatırımları yerinde görmek ve sonucunda öğrencilerimizin gözlerindeki o parıltının sıcaklığını hissedebilmek bizler için daima hayat, umut ve motivasyon kaynağı olmuştur.

Bu vesile ile başta Karabük Eğitim Ailemiz nezdinde geleceğimizin mimarları,  tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyor; sağlık, huzur ve mutluluklar dilerken; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere; şehrimizin onur abidelerinden Şehit Aybüke öğretmenimizin nezdinde tüm şehit öğretmenlerimiz ile ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle yad ediyorum.

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.